Články

Prírodná kozmetika

Článkov na tému prírodnej kozmetiky je dnes veľa. Všade na vás kričia rôzne informácie, pričom jedná hovorí to a druhá zase hento. Treba sa však zamerať na fakty a pospájať si súvislosti. Každému predsa vyhovuje niečo iné a každý si môže vybrať sám, čo sa svoju pleť použije. Prinášame vám a zistenia, ale aj tipy, prečo je podľa nás lepšie staviť na kozmetiku so 100% prírodným zložením.

Dnešná doba je dobou chemickou a v rámci kozmetiky, ktorá je bežne dostupná aj vo vašej obľúbenej drogérii, nájdete množstvo produktov, ktorých zloženie by vás veľmi nemilo prekvapilo.

Mnoho ľudí trpí nepríjemnými vyrážkami aj v dospelosti a aj napriek tomu, že si kúpia rôzne čistiace gély či mlieka, ktorých cena nie je nízka, často ostávajú sklamaní. Od kozmetiky máme sľúbené, že nám pomôže zbaviť sa akné, zmenší nám póry a urobí mnoho iných zázrakov. Nuž, ak túžime po zázraku, mali by sme skôr navštíviť Lurdy a nie drogériu.

 

Ono je to v princípe celkom jednoduché. Kozmetika, ktorá na modelke v televízii či v časopise vyzerá tak úžasne, nám môže potrápiť pleť ešte viac, než keď sme ju nepoužívali vôbec. Dôvodom je často zloženie, ktoré obsahuje silikóny, vazelínu či minerálne oleje vyrobené z ropy.

Ak vám pri dlhodobom probléme vylúči lekár vnútorné, respektíve zdravotné príčiny, potom za zlou pleťou môžu byť práve prípravky, ktoré si s ňou akosi „nesedia“.

Prečo?

Dôvodom sú práve vyššie spomínané, ale aj iné látky,  ktoré svojim pôsobením dokážu upchávať napríklad póry až tak, že v nich ostanú všetky toxíny a škodlivé látky. Ta dáá! A katastrofu na pleti máme na svete.

Ak by ste si ale mysleli, že vám už nepomôže nič, ste na omyle!

Rozumieme, že vzdať sa svojich obľúbených drogériových výrobkov nie je jednoduché. A chápeme aj to, že sa možno bojíte zmeny. Prírodná kozmetika a jej zloženie vo vás môžu vyvolávať isté tajomno. Chápeme aj to, že nie každá prírodná zložka sadne každému a že môže vyvolať reakciu, napríklad v dôsledku alergie. Možno v prírodné produkty nemáte dostatočnú dôveru alebo sa vám jednoducho nechce hľadať náhradu prípravkov, ktoré používate. Ak ste ale presvedčení, že už máte chemickej kozmetiky dosť, nikdy nebola lepšia príležitosť vymeniť ju za prírodnú.

Prečo je prírodná kozmetika lepšia?

Je pre nás oveľa zdravšia

Koža je náš najväčší orgán. Treba si ju preto chrániť a starať sa o ňu kvalitne. Predsa si nechcete spôsobiť problémy len kvôli tomu, že si budete na vašu pokožku pravidelne natierať škodliviny. Naše súčasné správanie a návyky môžu veľmi jednoducho ovplyvniť aj našu budúcnosť. Prírodná kozmetika obsahuje tie správne zložky, ktoré sú pre človeka skutočne prospešné a ktoré budú mať ten správny efekt až do hĺbky.

Prírodnou kozmetikou šetríte životné prostredie

Väčšina prírodných značiek je postavená na takej filozofii, ktorá zahŕňa aj férový prístup k našej planéte. Je to jeden z dôvodov, prečo sú prírodné produkty oveľa menej zaťažujúce pre naše životné prostredie. Kúpou takejto kozmetiky podporujete aj férové pracovné podmienky, recykláciu a investíciu do šetrných výrobných postupov.

Finančne vás nezaťaží, aj keď by sa vám to mohlo spočiatku zdať

Prírodná kozmetika nepatrí medzi tie najlacnejšie. No svojimi účinkami je neprekonateľná a povedzme si na rovinu, my ženy, dokážeme investovať do kozmetiky aj oveľa viac peňazí a často platíme len za značku. Prírodná kozmetika pomáha kožu zregenerovať. Čím lepší stav pokožky budete mať, tým menej prípravkov budete nútení kupovať. Takto sa vám všetky peniaze investované do prírodnej kozmetiky vrátia.

Okrem spomínaných výhod je prírodná kozmetika aj oveľa bezpečnejšia a má dlhodobý efekt. Takýchto dôvodov je samozrejme oveľa viac.

Pri výbere kozmetiky je dobré zvážiť si, do čoho sa nakoniec pustíte. My v Ekoške vieme, že nie všetky látky syntetického pôvodu sú škodlivé. Bohužiaľ, existujú aj také, ktoré ale nebezpečné sú. A aj napriek tomu, že vieme o ich nežiadúcich účinkoch, stále sa bežne využívajú v prípravkoch, ktoré sa medzi ľuďmi dokonca tešia aj obľube.

 

Ak chcete svojej pleti dopriať skutočnú starostlivosť, ktorá nebude vyhladzovať stopy povrchne, ale skutočne ošetrí vašu pokožku, skúste siahnuť pri prírodnom prípravku a nechajte sa príjemne prekvapiť jeho šetrnou starostlivosťou.